Wizyta członków PSA na WMN AGH

06 gru 2023

W dniu 5 grudnia 2023 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH odbyło się spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Aluminium pod przewodnictwem Prezesa Andrzeja Michalskiego-Stępkowskiego z reprezentacją Wydziału Metali Nieżelaznych AGH- władz Dziekańskich, Kierowników Katedr oraz Liderów Zespołów badawczych realizujących swoje prace B+R w zakresie przetwórstwa stopów aluminium. Wśród firm członków PSA przeważały firmy produkujące profile wyciskane ze stopów aluminium oraz firma Granges reprezentująca proces technologiczny walcowania. Spotkanie otworzył Prezes PSA Andrzej Michalski-Stępkowski po czym gości powitał Dziekan Wydziału Metali Nieżelaznych Prof. Tadeusz Knych. Wydział Metali Nieżelaznych przedstawiła Prodziekan ds. współpracy Prof. Beata Smyrak od strony współpracy z przemysłem oraz Prodziekan Beata Leszczyńska-Madej od strony dydaktyki prowadzonej na wydziale. Firmy wyraziły zapotrzebowanie na wsparcie ze strony WMN AGH w zakresie zleceń i projektów dotyczących procesu odlewania stopów aluminium, wyciskania stopów aluminium oraz walcowania metali i  stopów. Ofertę Wydziału Metali Nieżelaznych dla Przemysłu przedstawili: Prof. Marianna Książek, Prof. Remik Kowalik, Prof. Andrzej Mamala, Prof. Dariusz Leśniak i Prof. Krzysztof Żaba. W dalszej kolejności miało miejsce zwiedzanie laboratoriów na Wydziale Metali Nieżelaznych: laboratorium badań strukturalnych, laboratorium procesów wyciskania oraz laboratorium inżynierii odwrotnej. Spotkanie w miłej życzliwej atmosferze zakończyła wieczorna kolacja. Owocem spotkania są plany dalszej współpracy badawczo-rozwojowej Wydziału Metali Nieżelaznych AGH z polskim przemysłem przetwórstwa aluminium. Podziękowania dla Polskiego Stowarzyszenia Aluminium !