Kolejny doktorat wdrożeniowy

04 pa¼ 2018

Od października 2018 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie, we współpracy z firmą Albatros Aluminium Sp. z o.o. realizowany jest kolejny doktorat wdrożeniowy - mgr inż. Jacka Madury "Analiza procesu wyciskania stopów aluminium serii 6xxx z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych matryc". Problemem badawczym w proponowanym doktoracie wdrożeniowym jest zbadanie możliwości maksymalizacji prędkości wypływu metalu z otworu matrycy za pomocą innowacyjnych rozwiązań matryc (poprawa wydajności produkcji), przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wyrobu i żywotności narzędzi. Promotorem doktoratu jest dr hab. inż. Dariusz Leśniak, prof. nadzw., promotorem pomocniczym mgr inż. Tadeusz Darul, Kierownik narzędziowni firmy Albatros Aluminium Sp. z o.o.

Celem programu „ Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest  tworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą.

Powiązane artykuły: Kolejny artykuł w MATERIALS Doktorat Jacka Madury z wyciskania Obrona doktoratu Pawła Gromka Realizujemy doktorat wdrożeniowy Mgr inż. Jacek Madura rozpoczyna doktorat