Konferencja Wyciskajmy Póki Czas 2022

16 pa¼ 2021

15 września 2022 roku rozpoczynamy cykl 1-dniowych konferencji naukowych na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie, których tematyka dotyczy teorii i technologii wyciskania metali i stopów. Jest to kontynuacja konferencji „Wyciskajmy Póki Czas” zapoczątkowanej ponad 25 lat temu przez Profesora Józefa Zasadzińskiego, prekursora tego obszaru badawczego w Polsce. Chcielibyśmy, aby konferencja odbywała się co 2 lata i skupiała ludzi nauki i przemysłu oraz była forum do prezentacji wyników aktualnych badań i prac rozwojowych, jak również nowych ciekawych pomysłów, które można byłoby wdrożyć do praktyki technologicznej w niedalekiej przyszłości. Planujemy referaty wprowadzające/ proszone wygłaszane przez osoby z przemysłu i organizacji branżowych, panel zapraszanych ekspertów oraz otwarty na zgłoszenia panel młodych wyciskaczy tj. doktorantów i asystentów przed doktoratem. Studenci po wcześniejszym zgłoszeniu mają wstęp wolny. W szczególności, oczekujemy na referaty dotyczące projektowania narzędzi i parametrów technologicznych w klasycznych procesach wyciskania metali i stopów, jak również dotyczące projektowania nowych materiałów/stopów do wyciskania, czy nowych innowacyjnych procesów wyciskania. Rozszerzone abstrakty w języku polskim i angielskim będą publikowane w dedykowanych materiałach konferencyjnych, natomiast wybrane przez Komitet Naukowy artykuły będą publikowane w czasopiśmie Archives of Civil and Mechanical Engineering. Serdecznie zapraszamy do udziału !

Powiązane artykuły: Konferencja Wyciskajmy Póki Czas WPC 23 Konferencja WPC 23 Uddeholm Machining Prace magisterskie w roku akad. 2022/23 Jesteśmy na targach ALUMINIUM 2022 Prace magisterskie 2022/23 XXIII Spotkanie "Wyciskajmy póki czas"