Praca dyplomowa dla firmy FINAL S.A.

16 mar 2022

W roku akademickim 2021/22 na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie Pani Kinga Dadun realizuje pracę dyplomową magisterską pt. "Obniżenie właściwości wytrzymałościowych wyciskanych na gorąco profili ze stopu EN AW-6060 dzięki zastosowaniu procesu przestarzania". Opiekunem dyplomantki ze strony WMN AGH jest prof. Dariusz Leśniak oraz Mgr inż. Marek Bogusz, natomiast ze strony firmy FINAL S.A. Dr inż. Piotr Romański. Zakres pracy obejmuje testy starzenia dla zmiennych temperatur i czasów starzenia, badania strukturalne z wykorzystaniem OM i SEM/EDS, badania własności mechanicznych w statycznej próbie rozciągania i próbach twardości HB i Webstera. Finalnie przewidywane są także testy gięcia przestarzonych profili na giętarkach.

Powiązane artykuły: Praca dyplomowa dla firmy VitrinTec Staż studencki w firmie FINAL SA Praca doktorska z wyciskania aluminium Współpraca WMN AGH - VitrinTech