Konferencja Wyciskajmy Póki Czas WPC 23

18 wrz 2023

W dniach 28-29 września 2023 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Wyciskajmy Póki Czas" WPC 23 Uddeholm Machining. Tematyka konferencji dotyczy teorii i technologii wyciskania stopów aluminium. Firma Uddeholm Machining ze Szwecji produkująca oprzyrządowanie do pras do wyciskania aluminium została Sponsorem Tytularnym Konferencji. Pozostali Sponsorzy to: Extral, Vitrintec, Final oraz Aliplast Extrusion. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Metali Nieżelaznych AGH Prof. dr hab. inż. Tadeusz Knych, a Patronat Mediallny objęło czasopismo Świat Aluminium. Ten największy w Polsce event naukowo-przemysłowy w zakresie wyciskania stopów aluminium to znakomite forum dyskusji pomiędzy naukowcami a specjalistami z przemysłu. W tym roku polski przemysł jest reprezentowany przez 6 największych prasowni: GK Kęty, Hydro Extrusion, Albatros Aluminium, Extral, Final i Aliplast Extrusion. Będziemy gościć takie ośrodki krajowe jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Częstochowska, czy Politechnika Rzeszowska. W sumie mamy 85 uczestników konferencji, w tym 10 gości zagranicznych, w tym światowego producenta linii do wyciskania aluminium firmę Kautec Solutions z Hiszpanii, producentów matryc do wyciskania: WEFA z Niemiec, Phoenix Netherland z Holandii, Almax Mori z Włoch, czy EDP z Polski, producenta pieców do nagrzewania matryc Thermika Systems z Kandy i Alusupplies z Polski. W tym roku nowością jest Panel Przemysłowy oraz Panel Komercyjny. Jak co roku mamy wykład Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Aluminium oraz Panel Ekspertów prowadzących projekty B+R wspólnie z przemysłem oraz Panel Młodych Wyciskaczy. Tutaj jak co roku nagrodę za najlepszy referat będzie wręczał Dziekan WMN i Profesor Józef Zasadziński, który zapoczątkował 25-letni cykl konferencji Wyciskajmy Póki Czas. Życzymy wszystkim udanych obrad i nowych kontaktów biznesowych !

Powiązane artykuły: Konferencja WPC 23 Uddeholm Machining Konferencja Wyciskajmy Póki Czas 2022 XXIII Spotkanie "Wyciskajmy póki czas"