Realizujemy doktorat wdrożeniowy

06 sty 2018

Od października 2017 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie, we współpracy z firmą Albatros Aluminium Sp. z o.o. realizowany jest doktorat wdrożeniowy mgr inż. Pawła Gromka "Najkorzystniejsze warunki wyciskania cienkościennych kształtowników zamkniętych ze stopów AlMgSi". Celem doktoratu jest opracowanie kompleksowej technologii wytwarzania lekkich i wytrzymałych kształtowników burtowych ze zmodyfikowanych materiałów na bazie aluminium, spełniających oczekiwania konstruktorów projektujących nowoczesne środki transportu. Promotorem doktoratu jest dr hab. inż. Dariusz Leśniak, prof. nadzw., promotorem pomocniczym mgr inż. Henryk Jurczak, Dyrektor Techniczny firmy Albatros Aluminium Sp. z o.o.

Celem programu „ Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest  tworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą.

Powiązane artykuły: Doktorat Jacka Madury z wyciskania Obrona doktoratu Pawła Gromka Kolejny doktorat wdrożeniowy Mgr inż. Jacek Madura rozpoczyna doktorat